My, ženy šoférky

Autor: Martina Paulenová | 20.4.2013 o 20:31 | Karma článku: 7,67 | Prečítané:  1293x

„Ach, žena za volantom..." Povie chlap tónom, akoby väčšia katastrofa ani neexistovala.  A my sa dotknuté obhajujeme, že to nie je pravda, že nám šoférovanie ide a že sú to len hlúpe predsudky.

Ja v aute. Rádio zapnuté, veselo si točím volantom, myšlienky lietajú hore dole. Zaparkujem. Nie na prvýkrát, ale zaparkujem. Povybavujem si v meste, čo potrebujem a opäť nasadnem do autíčka. Chcem cúvať, no zrazu zisťujem, že spiatočka nie a nie zaradiť. Skúsim to raz, skúsim to znova. Dumám, premýšľam a nakoniec nevymyslím nič lepšieho, než zavolať frajerovi, že auto je pokazené, nech ma príde zachrániť. On nasadne a po chvíľke auto krásne cúva. Nestačím sa čudovať. On sa smeje. Zamáva mi pred nosom červeným kľúčikom. A mne až vtedy docvakne, že máme niečo také ako bezpečnostné zamykanie radiacej páky proti zlodejom a že to pred odjazdom treba odomknúť.

 

Niekedy vozím aj celú rodinku. Vracali sme sa raz z výletu, neskoro večer, už aj tma bola. Taká tma, že ocko zavelil: „Zapnúť diaľkové!"

Lenže, ja som dovtedy nikdy diaľkové svetlá nepotrebovala.

Ocko mi teda pekne krásne začal vysvetľovať, ktorú páčku ako potiahnuť a ja som robila všetko, ako vravel. Teda, aspoň tak sa mi zdalo. Výsledok bol taký, že som vypla aj svetlá stretávacie. Nastalo všeobecné zhrozenie. To bolo adrenalínu, snažiť sa narýchlo túto nepríjemnú situáciu zažehnať...

 

Raz sme sa kdesi vybrali autom aj s kamarátkou. Srandičky, srandičky, keď tu zrazu začalo pršať. Nie, stierače som spustiť vedela. No za chvíľku sa nám zahmlili všetky okná a ja som nevidela skoro nič. Hútame nad tým, ako zapnúť fúkanie na sklá. Ale ani jedna z nás nevie. Tak otvoríme okná dokorán a fúkanie je na svete. Síce sme celé mokré, ale okná sú raz dva super priehľadné.

 

Viem. Ešte mám čo zlepšovať.

A popravde, odkedy mám vodičák, radšej sa k hláškam typu „Žena za volantom,..." nevyjadrujem :).

 

Ale aby ste nemysleli, že takéto trapasy sa stávajú len mne, mám aj jeden príbeh od starkej.

 

Išla raz, ešte kedysi dávno, spolu so svojou mamou autom z nákupov. Radostná cesta, dokým si prastarká nevšimla, že z auta sa začalo ako o dušu dymiť. Samozrejme, obe sa vyľakali, hneď zabrzdili a vyskákali z auta. Veď čo ak im horí motor!

Náhodou šli okolo akurát policajti, tak ich teda naše baby zastavili, nech im páni skúsenejší pomôžu. Pán policajt chvíľku prechádzal okolo auta, nazeral naň sprava aj zľava. Nakoniec im poradil, nech skúsia pokračovať bez zatiahnutej ručnej brzdy.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát sa háda s RegioJetom, kto má uvoľniť trasu do Košíc

Súkromný dopravca na linke medzi Bratislavou a Košicami končí koncom januára. Svoje rozhodnutie oznámil začiatkom roka.

TECH

Ukázali, ako vysoko by ste vyskočili na Marse či na Plute

Polmetrový výskok by ste na niektorých telesách premenili na prelet atmosférou.

KOMENTÁRE

Zrušíme kraje, keď sú aj tak nanič?

Nezáujem voličov pomohol zmobilizovať hlasy pre Kotlebu.


Už ste čítali?