Prekvapenia

Autor: Martina Paulenová | 9.9.2011 o 17:14 | Karma článku: 5,44 | Prečítané:  793x

Po včerajšej dlhočiznej túre sme všetci vedeli, že dnes si musíme trochu oddýchnuť. Odviezli sme sa preto autom do vedľajšej doliny Defferegental a vybrali sa na vrch Grosses Degenhorn. Knižka s tipmi na výlety nám sľubovala „etliche Szenenwechsel und ϋberaschungsmomente", alebo v preklade: rôznorodé výhľady a prekvapivé momenty. A kto nemá rád prekvapenia?

Východiskový bod: Volkzeiner Hütte

Trasa:  pleso Falkommsee - pleso Degenhornsee - vrch Kleine Degenhorn - Grosse Degenhorn - a potom tou istou cestou späť

 

Cestička od chatičky Volzeiner Hütte sa  vinie mierne hore kopcom. Dolinka, cez ktorú kráčame sála pokojom a pohodovou atmosférou. Míňame kravy, ktoré spokojne spásajú trávu, my sa zas pasieme na čučoriedkach, ktorých je tu naozaj požehnane.

 

24.jpg

Kravy, čučoriedky, tráva, slniečko nad hlavami... Pohoda ako sa patrí:)

 

25.jpg

Cestou hore dolinou

 

Stúpanie nám spríjemňuje pohľad na vodopád a zelené lúčnaté kopce, ktoré nás obklopujú. Po včerajšej divokej kráse to tu na nás všetko pôsobí veľmi útulne a príjemne. Oddychujeme vyvalení v tráve, slniečko nás hreje na tvári.

 

26.jpg

Pohľady do diaľky

 

27.jpg

 

36.jpg

Míňame premočené územia, posiate chlpatými bielymi kvetmi

 

Po výstupe na skalnatý prah je to tu. Prvé prekvapenie. Krásne modré Degenhornsee. Lúče slnka sa v ňon ligocú ako diamanty.

 

28.jpg

Prekvapenie v podobe priezračného plesa

 

29.jpg

Ach, tá modrá!

 

Od plesa sa na Kleine Degenhorn dostávame za niekoľko minút. Po výstupe naň neveríme vlastným očiam. To je ale výhľad! Krása. Pred nami sa črtá prekrásna panoráma. Viditeľnosť je výnimočná. Vidíme vrchy do takej vzdialenosti, že to snáď ani neni možné. Talianske Dolomity máme na dosah  a okrem nich hrebeň za hrebeňom. A za ním ďalší a ďalší.

 

30.jpg

Dolomity ako na dlani

 

Ešte krajšie pohľady sa nám naskytli na vrchu Grosse Degenhorn. Z výšky 2946 m.n.m všetko vidíme takmer z vtáčej perspektívy.  Andrej s ockom sa hádajú, či je možné, aby sme kdesi v diaľke odtiaľto zazreli aj švajčiarsky Matterhorn. Podľa mapy to sedí, takže ktovie... Kto by to bol dole povedal, že dnes uvidíme takéto divy?

 

31.jpg

2946mnm

 

32.jpg

Vidíme až do nekonečna

 

Cestou dole je všetko ešte krajšie, tiene dlhšie a kopce plastickejšie. Vychutnávame si pohodičku a to, že sme tu viacmenej úplne sami. Za celú 5 a pol hodinovú trasu sme stretli len jednu rodinku s deťmi. Celú tú krásu máme len a len  pre seba!

 

33.jpg

Čím bližšie k večeru, tým sú kopce plastickejšie. Pohľad na Degenhornsee pri zostupe z Kleine Degenhornu

 

34.jpg

Cestou dole do doliny

 

35.jpg

Dielo umelca? Nie, dielo prírody:)

 

Celkový dojem je dokonalý. Dnešná túra nás všetkých milo prekvapila. Ak sa niekedy ocitnete v tejto oblasti, určite sa sem vyberte.

 

Pokračovanie už zajtra:)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza. Veríme, že ju vyrieši so cťou.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?