Ochutnávka korutánskych Álp - III.

Autor: Martina Paulenová | 6.9.2012 o 18:33 | Karma článku: 11,06 | Prečítané:  787x

Vrch Mohar. Nachádza sa tesne pred bránami Národného parku Vysoké Taury. V starých kronikách sa o ňom píše, že kedysi bol taký majestátny, že svojou výškou predčil dokonca aj samotný Grossglockner. Jedného dňa sa však pri veľkom zemetrasení jeho vrchol zrútil do doliny a odvtedy je z Moharu neznámy kopec s výškou "len" 2604 m.n.m..

Po predošlých dňoch strávených v "pravom" alpskom teréne (skaly, skaly a zase len skaly), sa nám zažiadalo trochu oddychu a zmeny. Najmä naša mama, ktorá o sebe vyhlasuje, že je "pasienkár" sa najlepšie cíti v lúčnatom pohodovom teréne ala Nízke Tatry. Dnes sa jej splnil turistický sen.

Výstup na Mohar viedol pomedzi chatky, kvety a vysoké trávy. Čo však bolo úžasné, človek síce kráčal po relatívne nenáročnom teréne, ale hneď kúsok, za dolinou, sa už týčili všetky alpské velikány, na čele s Grossglocknerom.  Pohodová prechádzka s takýmito výhľadmi - to je luxus.

 

1.JPG

 

2.JPG

 

3.JPG

 

4.JPG

 

Pri výšľape na Mohar nás obieha takmer bežiaci dôchodca. Čudujeme sa, kde sa v ňom berie toľko sily. Raz darmo, rakúski seniori sú akosi zvyknutejší na pohyb ako tí naši a aj na ich kondícii to vidno. A hore hneď aj zistíme dôvod, prečo sa tak hnal. Tento kopec je totiž miestom, kde sa pravidelne usporaduvávajú preteky v behu do vrchu.

Pred samotným Moharom musíme najprv zdolať menší predvrchol a prejsť po bizarnom hrebeni, ktorý naozaj vyzerá, akoby z kopca niekto odhryzol.

 

5.JPG

 

6.JPG

 

Na vrchu si len tak voľkáme. Veď máme dnes oddychový deň.

 

7.JPG

 

8.JPG

 

10.JPG

 

11.JPG

 

Môj ambiciózny braček však ešte nemá dosť. Presviedča nás, nech ešte vylezieme na jeden vrch - neďaleký Himmelberg. Pravdupovediac, už sa mi moc nechce. Radšej by som zvyšok dňa strávila len tak ležiac v tráve. Ale čo už mám robiť, som prehlasovaná ostatnými a tak šľapeme ďalej.

Nakoniec som veľmi veľmi rada, že som prekonala svoju lenivosť. Himmelberg je nádherný, keď po ňom kráčam, pripadám si tak trochu ako Frodo z Pána prstňov:).

 

9.JPG


Myslím, že tomuto kopcu sa meno Himmelberg hodí dokonale. Nebeský kopec.

 

13.JPG

 


 


 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza. Veríme, že ju vyrieši so cťou.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?