Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Cestovná horúčka (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Sú životné obdobia, keď je lepšie na dovolenku jednoducho neodísť a urobiť si ju doma a v blízkom okolí. Keď vidím na pláži znervačené matky a otrávených otcov, počúvam poplakávanie (v lepšom prípade) detí, vidím napätie v reštauráciách - je to dovolenka? Oddych vyzerá ináč. A to som nevidela balenie a cestu.
Na dovolenky s deťmi sme začali chodiť až keď boli vo veku, že bolo možné s nimi komunikovať a chápali význam slov "počkaj, zajtra, neskôr" a hlavne aspoň trošku chápať, kde vlastne sú.
 
Hodnoť

fúú, trochu prehnané...

podľa mňa, mala som takú kámošku, ktorá brala na chatu pomaly celú domácnosť pre deti, tento blog mi ju pripomenul, mali sme tiež malé deti v podobnom veku a brali sme toho tak polovicu. Mám 3 deti, chodili sme s nimi kade tade - aj do apartmánov či hotelov, aj na chatu bez teplej vody a elektriny, aj na stanovačky... ale vaničku sme nikdy netrepali (v apartmáne sa dá predsa dieťa opláchnuť aj v umývadle či sprchovom kúte, ani nočník - buď boli ešte s plienkami a kto nebol, musel zvládnuť cikanie buď v prírode alebo na klasickom záchode. Brať jedálenskú stoličku - to ani omylom - v klasických zariadeniach ju majú a kde nie je (napr. na chate) tak sa deti najedli sediac na dospelom, na deke, v autosedačke... špeciálne riady pre deti som nemala ani doma, nieto na dovolenke... úplne stačila plastová miska a plastový pohár....
Tým všetkým som len chcela povedať, že polovicu vecí si komplikujeme samy, deti nie sú z cukru a keby náhodou boli, tak ich neberiem na dovolenku :-).
 
Hodnoť

Podme plakat nad niecim,

co si sposobujeme sami.

V dnesnej dobe sa ludia nechcu vzdat dovolenky, ani kvoli dietatu - ono ich predsa nesmie obmedzovat v ich zivotnom style. A tak potom zazivaju podobne utrapy, ktore maju od dovolenky na mile daleko a ich vysledkom su ustvane matky a otcovia. A tomu dietatu je to fuk, ze je na dovolenke.
 
Hodnoť

 

Súhlasím, že dovolenkovanie s malým dieťaťom môže byť väčším stresom než oddychom. Na druhej strane, dovolenka na pár dní v Tatrách alebo niekde inde neďaleko od domu je príjemným spestrením stereotypu a psychohygienou pre rodičov a aj dieťa sa teší, že vidí niečo nové :)
A tiež je asi pravda, že sa človek postupom času nad tie baliace a cestovacie útrapy naučí povzniesť a všetko to zoptimalizovať. My sme zatiaľ rodičia začiatočníci, takže ešte len naberáme skúsenosti. A stále si občas s nostalgiou pospomíname, aké jednoduché to bolo bez detí :)